top of page

NEREZOVÉ BAZÉNY

left-corner.png

Nerezový bazén pre Váš štýlový domov

Vysoko kvalitné bazény z nehrdzavejúcej ocele sa stávajú čoraz viac obľúbeným typom bazénu a to nielen pre kombináciu moderného, nadčasového vzhľadu materiálu a jednoduchej elegancie, ako aj vďaka jedinečným vlastnostiam antikoru, ktorými sú odolnosť voči mrazu, teplu a UV žiareniu. Hladký povrch nerezu taktiež poskytuje perfektné podmienky pre hygienu a zároveň minimalizuje úsilie pri údržbe. V neposlednom rade je najväčšou výhodou dlhovekosť antikoru.

nerez 1.png

Steny úplne bez zvarov
 

Bazén Inoxline sa môže pochváliť stenami úplne bez zvarov až do dĺžky 10 m. Táto bezkonkurenčná charakteristika zaistí nielen perfektne rovné steny a eliminuje riziko korózie, ale zároveň pôsobí dokonalým vzhľadom bez rušivých zvarov po celej dĺžke bazénu.

Používanie najmodernejších technológií

Iba bazény Diamant INOXline sú zvarené najmodernejšími zváracími robotmi, čo garantuje vysokú kvalitu a vzhľad zvarov.

Rýchla a bezproblémová inštalácia

Bazén INOXline dodáme kompletne hotový a v celku na miesto stavby. Vďaka tomu sa skráti doba inštalácie a znížia s ňou spojené náklady.

TYPY NEREZOVÝCH BAZÉNOV DIAMANT INOXLINE

skimmer-h.png
overflow-h.png

Skimmerový bazén
DIAMANT INOXline

Skimmerové bazény sú najrozšírenejším typom bazénov najmä pri privátnych realizáciách. Ide o jednoduchý, a zároveň účinný systém s bezproblémovou prevádzkou. Voda z bazéna je nasávaná do hladinového zberača - skimmeru, odkiaľ sa prečerpáva do filtračného zariadenia. Ide o obľúbené riešenie pre tých, ktorí požadujú luxus nerezového záhradného bazéna s minimom prevádzkových starostí.

Prelivové BAZÉN
DIAMANT INOXline

Bazény s prelivovou hranou sú obľúbené pre svoju precíznosť a exkluzívny dizajn. Hladina vody siaha až po samotný okraj a zodpovedá skutočnej hĺbke bazéna. Nečistoty sú ihneď odvádzané do prelivového žľabu po celom obvode bazéna a efektívna recirkulácia vody zaručuje jej čistotu. Prelivový bazén je jasnou voľbou pre všetký interiérové realizácie.

VARIANTY INŠTALÁCIE

skimerovy variant 1.png

ŠTANDARDNÝ
skimmerový

Zapustený bazén na zabetónovanie. Správny variant pre liaty betón: bazén sa položí na betónový základ a naplní sa vodou, pričom bočné steny sa zasypú suchou alebo polosuchou betónovou zmesou na spevnenie.

VOĽNE STOJACI
skimmerový

Nadzemný bazén, samostatne stojaca konštrukcia - samonosný model s pevným rámom, kedy nie je nutná inštalácia do zeme. Zabezpečuje jednoduchú integráciu do akéhokoľvek prostredia, a tak produkt prekoná akékoľvek požiadavky projektu. Odporúčame na terasy, strechy alebo do svahovitého terénu.

S VÝZTUHAMI
skimmerový

Zapustený bazén na zasypanie. Variant pre štrkový zásyp: bazén sa položí na betónový podklad a naplní sa vodou, pričom bočný steny sú zasypané štrkom. Na mieste sa inštaluje odolná výstuž.

premilovy variant 1.png

ŠTANDARD S VÝZTUHAMI
prelivový

Zapustený bazén na vybetónovanie alebo zasypanie. Verzia pre liaty betón alebo štrkový zásyp. Inštalovaný a ukotvený na betónový základ s bočnými podperami. Po ukotvení sa bazén napustí vodou a zasype liatym betónom alebo štrkom.

VOĽNE STOJACI
prelivový

Nadzemný bazén, samostatne stojaca konštrukcia - samonosný model s pevným rámom, kedy nie je nutné zapustenie. Bazén je kotvený do betónového základového základu pre správne vyrovnanie. Zabezpečuje jednoduchú integráciu do akéhokoľvek prostredia, takže produkt prekoná všetky požiadavky projektu. Odporúčame na terasy, strechy alebo do svahovitého terénu.

VARIANTY VSTUPOV DO BAZÉNOV

square-corner.jpg

schodisko hranaté diagonálne

schodisko rohové hranaté

schodisko hranaté úzke

schodisko levitujúce

schodisko po celej šírke bazénu

reinforced-walls.jpg

ZOSILNENÉ STENY

Steny bazéna sú zosilnené vodorovnými ohybmi v dvoch úrovniach tak, aby zabezpečili čo najvyššiu stabilitu a pevnosť celého skeletu.

SCHODISKO S NOPOVANÝM PROTIŠMYKOVÝM POVRCHOM

Schody sú opatrené estetickým štvorcovým nopováním, ktoré zabezpečuje ich bezpečné používanie bez rizika pošmyknutia.

HLAVNÝ ODVODNÝ KANÁL

Tento špecifický systém zabezpečuje rovnomernú a optimálnu cirkuláciu vody a vysoko účinné čistenie vody. Odvodný kanál s protišmykovým povrchom vedie po celej dĺžke bazéna a je vybavený viacerými vstupnými otvormi. Plne nahradzuje vtokové trysky , ktoré nerušia vzhľad bazéna a okolo bazéna tak nie je vedené žiadne potrubie. Súčasťou odvodného kanála je aj integrovane dnové sanie.

INTEGROVANÁ IZOLÁCIA

Plášť aj podlaha bazénu sú dodané na miesto inštalácie vrátane izolácie. Izolácia na stenách bazéna je o hrúbke 2 + 3cm, na dne sa pohybuje medzi 2 a 10 cm podľa typológie dna bazéna.

CELONEREZOVÉ KOMPONENTY

Nerezové bazény sú štandardne osadené celonerezovým komponentmi od popredných výrobcov. Komponenty sú priamo privarené na stenu a dno bazéna, bez použitia skrutiek a tesnenia. Veľkou výhodou pri takomto riešení je minimalizácia rizika vzniku akejkoľvek netesnosti v budúcnosti.

ŠACHTA NA PODVODNÚ ROLETU

Šachta umožňuje inštaláciu podvodného prekrytia bazéna do panelu na kratšej strane bazéna. Samotný kryt teda neprekáža pri užívaní bazénu a je celý pokrytý odnímateľným panelom pre zaistenie maximálnej bezpečnosti. Odnímateľný panel zároveň zaisťuje bezproblémový prístup k lamelám pre ľahkú údržbu.

VÝHODY NEREZOVÝCH BAZÉNOV

Použitie nerezovej ocele u bazéna je inovačné, nie však nové riešenie. Komerčné bazény a vírivky z nerezu sú vyrabané už veľa rokov a osvedčili sa ako praktická alternatíva bazénu z iných materiálov. Nespočet bazénov z nerezovej oceli poskytuje bezporuchovú, bezúdržbovú službu už desiatky rokov a demonštruje tak vynikajúcu odolnosť a atraktívny vzhlad materiálu.

Moderný, exkluzívny a čistý dizajn

Nielen pre jedinečné vlastnosti nerezového materiálu, ale aj pre jeho avantgardný a elegantný vzhľad a lesk je bazén z nerezovej ocele preferovaný tam, kde sú kladené vysoké nároky na estetiku. Vďaka svojej neutrálnej farbe sa dá mnohostranne kombinovať a harmonicky začleniť do akéhokoľvek prostredia.

Dlhá životnosť bez straty kvality

Odolnosť a dlhá doba životnosti predstavuje kľúčový aspekt pri voľbe materiálov bazéna a nerez je v tomto prípade stávkou na trvanlivosť. Nerezová oceľ vyniká tiež svojou pevnosťou; je odolná proti poškodeniu pri náraze a ťahu (povrchovému zásahu). Vydrží mnoho rokov ako nová pri dodržaní správnych zásad pri jej údržbe.

Hygienický, hladký a neporézny povrch s antibakteriálnymi účinkami

Povrch nerezovej ocele je hladký a bezpórovitý. Nie bez dôvodu je nerezová oceľ materiálom číslo jedna tam, kde má hygiena tú najvyššiu prioritu a robia z nej ideálneho kandidáta na zvýšenie hygienických štandardov. Veľmi hladké povrchy efektívne bránia kontaminácii od mikroorganizmov a zároveň uľahčujú čistenie. V neposlednom rade moderné výskumy preukázali, že kovové ionty majú kladný účinok pri potláčaní a ničení baktérií a nepoškodzujú ľudské telo.

bottom of page